Loading color scheme

Lak na vlasy, škodí vlasům?

Jsme si vědomi jaké je složení laku na vlasy? škodí nám, nebo snad naším vlasům může i pomoci? 

Jaké jsou základní složky laku na vlasy?

Mezi základní složkou laku na vlasy jsou polymery, podobné najdeme v běžných lepidlech a barvách. Další běžné látky v lacích na vlasy jsou hydratační a neutralizační činidla a příměsi jako je třeba alkohol, který vlasy vysušuje. Proto se nedoporučuje lakovat suché a lámavé vlasy.

Je lak škodlivý pro naše vlasy?

Obecně lze říci, že laky nepoškozují vlasy, ale pozor, pokud aplikujete lak na mokré nebo vlhké vlasy, tak bohužel, to bez poškození už nebude.
Když je vlas mokrý nebo navlhlý je “otevřený” představme si šišku ze stromu, tak asi vypadá náš vlas po namočení. A teď si představme, že stříkáme lak do šišky, která se po usušení zavře a všechen ten lak, který obsahuje alkohol s polymery zůstane uvnitř. To vede k častému poškození vlasů - lámání, třepení, suchost.
Jak už z mého přirovnání plyne po uschnutí se šupinky vlasu zatáhnou a vlas je zase krásně hladký. U někoho se může po aplikaci vyskytnou svědivá pokožka, vyrážka, slzení očí, rýma... V takovém případě lak přestaňte používat, nejspíše bude obsahovat látky na které můžete být alergičtí.